LEZECKÁ STĚNA

Na 1300 metrech čtverečních plochy stěny zde v 71 liniích jištění naleznete přes 200 lezeckých cest všech obtížností. Od jara do podzimu lze využít vnější lezeckou stěnu. Ta se na zimu uzavírá pomocí rolovacích vrat a přes zimu slouží jako vytápěná vnitřní stěna.

Výška 15m

Výška 15m

Přes 200 cest

Přes 200 cest

71 linií jištění

71 linií jištění

1300 čtverečních metrů

1300 čtverečních metrů

Lezecká stěna je rozdělena na dvě části. Starší část lezecké stěny o ploše přibližně 600 metrů čtverečních tvoří převážně převislé sportovní profily vhodné pro trénink síly a vytrvalosti - maximální převislost stěny pak dosahuje necelých šesti metrů. Kromě převisů však na stěně naleznete i několik mírně převislých a kolmých profilů, zakončených dlouhými stropními pasážemi. Nenechte se však zastrašit. Myslíme na všechny a proto i na vnitřní lezecké stěně naleznete dostatek lehčích cest vhodných pro začátečníky a děti.

Nová část lezecké stěny o 700 čtverečních metrech lezecké plochy se nachází na vnějším plášti sportovní haly. Tuto část naší lezecké stěny tvoří převážně kolmé nebo mírně převislé profily spíše skalního charakteru, ve střední části stěny ale dosahuje převislost bezmála čtyři metry. Zalezete si zde tedy v rajbasu, kolmici, po hraně, stejně tak i v mírném a větším převisu. Labužníci si zde mohou zkusit  ne zcela triviální spáru. Děti pak nepochybně na stěně nadchnou dlouhé cesty po malých, větších i opravdu obrovských zvířátkách.

Novinkou naší vnější stěny jsou 4 NAVIJÁKY značky PERFEKT DESCENT na pilířích vysokých 15 metrů, kde si zalezete v lehčích i těžších cestách. Navijáky jsou na pojezdech, takže je s nimi možné lézt na obou pilířích (cca 4 lajny na každém pilíři).

Tato část stěny je vybavena unikátním systémem rolovacích vrat. Od jara do podzimu jsou vrata otevřená a stěna funguje de-facto jako VENKOVNI LEZECKÁ STĚNA. Přes léto tedy lezete ve stínu pod střechou na "čerstvém pražském vzduchu" a nepotíte se v přehřáté hale. V zimně jsou pak vrata zavřená a celý prostor stěny vytápěn.

Na stěně je k dispozici dětský koutek s posezením, venkovní zahrádkou, bouldrovacím kamenem a trampolínou. Občerstvit se můžete pizzou, chlazenými nápoji, zmrzlinou a spoustou dalších dobrot. V naší kamenné prodejně lze dokoupit lezecký materiál, ale pokud chcete nakoupit z pohodlí domova vše najdete na našem e-shopu Prolez.cz

Na chytech se snažíme nešetřit a jejich bezmála osmitisícovou zásobu pravidelně obnovujeme. Na stěně proto naleznete převážně nové chyty od našich i zahraničních výrobců (AIX, Art Line, HRT, Kameny, Lapis, Makak, Xcult). Chyty v cestách pravidelně čistíme. Máte tak celkem slušnou šanci, že Vás ze stěny nevyženou prolezené prsty, ale až úplné vyčerpání. Cesty se snažíme stavět s rozvahou tak, aby si na naší lezecké stěně přišel na své opravdu každý - od začínajících lezců, přes „rekreační extrémisty”, až po výkony posedlé „nabušence.” Chceme, aby si u nás hezky zalezl dlouhý i krátký, tlustý i tenký...